• PELECIARKI I RODZRABNIACZE


    PELECIARKI, BRYKIECIARKI, MŁYNY BIJAKOWE

  • Urzadzenia pakujące i magazynowe

     

     

    URZĄDZENIA PAKUJĄCE I MAGAZYNOWE

  •  

    NABIJARKI DO TYTONIU
    RZUĆ PALENIE DROGICH PAPIEROSÓW - NABIJAJ TANIEJ SAM!

  • ZABAWKI

  • ART. BIUROWE I POLIGRAFICZNE

  • Urządzenia gastronomiczne

     

     URZĄDZENIA GASTRONOMICZNE

  • Plotery laserowe


    PLOTERY LASEROWE - CO2, FIBER

  • Informacje o leasingu
  • Kupuj w PRODAP
Nabijarki – porady i wskazówki

Jeżeli rozważasz zakup elektrycznej nabijarki do papierosów poniższe informacje będą pomocne
w podjęciu właściwej decyzji. Postaramy się w tym artykule opisać pokrótce rodzaje nabijarek oraz na co zwrócić uwagę w ich codziennym użytkowaniu.

 

Nabijarki możemy podzielić na dwie główne kategorie, tłokowe oraz sprężynowe.

W przypadku nabijarek tłokowych tytoń umieszczany jest w gilzie przy pomocy tłoka, który wpycha przygotowaną porcję tytoniu do gilzy. Zaletą tego rozwiązania jest zachowanie struktury tytoniu, dzięki czemu żar nie wypada w czasie palenia. Papierosy przygotowywane przy użyciu nabijarek tłokowych nie różnią się jakością od tych kupowanych w sklepie. Czas przygotowania jednej paczki to ok 4-5 min w zależności od umiejętności użytkownika.

Nabijarki tłokowe są jednak bardziej wymagające jeżeli chodzi o jakość tytoniu oraz jego wilgotność. Zaleca się stosowanie tzw. tytoniu volume, o wilgotności od 11% do 14%. Tytoń prosto ze sklepowej paczki ma zwykle wilgotność w przedziale 20% - 22%, dlatego też najlepszym sposobem na wysuszenie, jest rozsypanie go cienką warstwą na gazecie.

Gęstość nabicia papierosa jest kolejnym czynnikiem wpływającym na komfort palenia. W tańszych modelach nabijarek tłokowych (od 100zł do 400 zł), gęstość nabijania zależy od użytkownika, który to ręcznie ubija odpowiednią ilość tytoniu w zależności od własnych preferencji. W droższych modelach (od 600zł do 2900zł), występuje już wbudowana regulacja gęstości.

 

Pora na kilka słów o nabijarkach sprężynowych. W tym przypadku nabijanie gilzy odbywa się przy pomocy sprężyny poruszającej się wewnątrz nasadki/tulei gilzy. Takie rozwiązanie konstrukcyjne powoduje jednak ingerencję mechaniczną w tytoń, przez co w czasie nabijania może on być dodatkowo mielony przez obracającą się sprężynę. W niektórych przypadkach może to powodować wypadanie żaru z papierosa w trakcie palenia. Zaleca się stosowanie tytoniu o trochę dłuższych nitkach ( w porównaniu do nabijarek tłokowych), oraz nieco większej wilgotności tytoniu – od 14% do 18%.

W większości nabijarek sprężynowych, urządzenie samo pobiera sobie potrzebną ilość tytoniu bezpośrednio z zasobnika. Zadaniem użytkownika jest tylko pilnowanie, aby nie zabrakło tytoniu w pojemniku. Gęstość nabicia papierosa w nabijarkach sprężynowych jest regulowana zazwyczaj
w kilkustopniowej skali i nie wymaga już dodatkowej ingerencji użytkownika.

 

Co robić w przypadku usterki?

Nabijarki jak każde urządzenia elektromechaniczne ulegają czasem uszkodzeniom. Na szczęście nie są to zwykle poważne usterki, a do ich usunięcia wystarczy przeczyszczenie, wymiana sprężyny lub tłoka.

>> Sprawdź ofertę nabijarek <<

 

Powyższy artykuł jest własnością firmy PRODAP S.C. - wszelkie kopiowanie bez zgody właściciela zabronione.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl